Hata İle İlgili Sözler

Hata İle İlgili Sözler

Etiketler Hata İle İlgili Sözler
Damar Sözler Hata İle İlgili Sözler
Kategori damar-sozler
Bu İlahi Sozleri Sayfası 331 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Güzel Sözler

Hata İle İlgili Sözler Hakkında Detaylar

HaTa , Hatalarımı dinlediğimde olgunlaştım.Bu güzel sayfamızda sizler için hata ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazırladık.Hata sözleri, hata ların bilincine varmak, tekrar dan düzelte bilmek için caba harcamak, Önemli olan yaşadığın şeylerden iyi ya da kötü ders alabilmek, ve her şeye rağmen asla pes etmeden yeniden başlayabilmek.

 

Her hususta olduğu gibi hataları düzeltirken de sırf Allâh rızâsı için hareket edilmeli, 
herhangi bir geçici menfaat, şan, şöhret peşinde olmamalıdır. 
Görülen bir hatayı düzeltirken ihlâs ve samimiyetle hareket edilirse 
Cenâb-ı Hak ifâdelere hem tesir hem de ecir lutfeder.

Cenâb-ı Hak buyuruyor:
“O, günahı bağışlayan, tevbeyi kabul eden, azabı çetin, lütuf sahibi Allah'tandır ki. 
O'ndan başka hiçbir ilâh yoktur, dönüş ancak O'nadır.” (Mü’min, 3)

Rasûlullah (sav) buyurdular:
Her insan hatâ yapabilir. Fakat hatâ yapanların en hayırlısı çokça tevbe edendir.”

Hatalar, ekseriya en iyi öğretmendir.

Başkasının yanlışını büyüten kimse, kendi hatasını unutur.
Hz. Ali

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey:
artık kimse için 'o bana öyle şeyler yapmaz' diyemiyorum 
Çünkü yaptılar...

Hatalarımı dinlediğimde olgunlaştım.

Başlangıçta hata yapmadan mükemmele ulaşan hiç kimse yok.

Hata yapmaktan korkan insan, hiçbir şey yapamaz.

O kadar çok hata yapmıştım ki karmakarışık düğümlerinin arasından yolumu bulup da ilk hatama 
dönemiyordum.
Sanki, değil kesin; daha önce işlemişiz bu düşünce akımını..!
Yaptığım hatanın, üstesinden gelemezsin..! Artık işlenmiş bir hata'dır, 

En çok hataya düşenler, kendilerinden kudretlerinin üstünde şeyler isteyenler ve kendilerini olduğu gibi kabul etmeyenlerdir.
Eskiden yaptıkları hataları hatırlamayanlar, aynı hataları tekrarlamaya mahkûmdurlar.

Tekerrür eden şey aslında tarih değil, işlenen hatalardır.

Bir hatayı iki kere tekrar etmeyen, en mükemmel insandır.

Çok akıllı kimseler, başkalarının hatalarından öğrenirler ve hata yapmazlar; akıllı insanlar, 
hata yaparlar ve ders çıkararak bir daha yapmazlar; ahmak insanlar ise sürekli hata yaparlar ama yine de ders çıkarmazlar.
Hz. Ali

Hayatımızda işlediğimiz hataların çoğu, düşünmemiz gereken yerde hissetmekten, 
hissetmemiz gereken yerde düşünmekten ileri gelmektedir.
Hatanın en büyüğü, hatalı olduğunu bilip de onu düzeltmenin çaresine başvurmamaktır.
Hatadan sonra çare arayan kişi, akıllı sayılmaz; akıllı kişi, çareyi hataya düşmeden önce arar ve kendisini hatadan korur.

Hata yapmayan insan yoktur, kişinin insanlıktaki derecesi, hatalarını kabul edip düzeltmek için gösterdiği gayret ve titizlikle ölçülmelidir.

Hata yaptığında şu üç şeyi uygula; kabul et, ders al ve asla tekrarlama.

Hatasız insan olmaz. Hepimizin hatası vardır. İnşaallah "hıyanetimiz" olmasın.

Hata yapmak insanca, bağışlamak kutsalca bir iştir.

Ufak bir hatanın cezasını, kıyamete kadar çekersin.

Şuara Suresi, 82. ayet: "Din (ceza) günü hatalarımı bağışlayacağını umduğum da O'dur;"

Hayatta en çok yapılan hata; ön yargı. İnsanın en büyük hatası şudur; 
kendini olduğundan büyük görmek ya da kendine hak ettiğinden az değer vermek.
Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey:
artık kimse için 'o bana öyle şeyler yapmaz' diyemiyorum 
Çünkü yaptılar.
Başkalarının hatalarından öğrenin. Hepsini kendiniz yapacak kadar uzun yaşayamazsınız.

Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, 
öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol. - Mevlana
 

Sıradaki Konular

 • DamaR SözleR Afilli SözleR DamaR SözleR Afilli SözleR Etkileyici Damar Sözler,Sayfamızda en güzel damar sözler harıka afilli sözler bulabilirsiniz. Bu alanda duygularınızı ifade etmenizde yardımcı olabileceğini düşündüğümüz siz değerli ziyaretçilerimiz için özenle seçerek hazırlamış olduğumuz en güzel en yeni Damar sözler,Afilli Sözleri
 • Sadakat İçten Gelmeli Sadakat İçten Gelmeli Hayatımızda olmazsa olmaz bir ruh halidir Sadakat ,En hakikisini insan ilk kendinde hisseder. Kişi nin kendisinde varsa etrafına da yansıtır.Yansıması olduğundada,. Her Şey Güllük gülüstanlık olur . Atasözü de ne kadar da uydu.
 • Dua larda Buluşmak Dua larda Buluşmak Selamun Aleykum! Sayın saygı değer sayfa Dua Bahçeci takıpcilerimiz. Bizler elimizden geldiğince birlikte beraber olabilmemiz için her konuda paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu gün de dualarımızda kendimize ederken dualarımızı başkalarınıda giyabinda, yada yanımızda birbirlerimize duanın ne kadar önemli olmasını aldık ..Dua, Allah ile kul arasında kuvvetli bir bağdır. Allah katında bizim ehemmiyetimiz, değerimiz duamız sayesindedir. Duamız yoksa bir değerimiz de yoktur. Rabbimiz demiyormu Anın beni, anayım sizi..
 • Dua ile Cuma Vakti Sözleri Dua ile Cuma Vakti Sözleri Yeni bir gün yeni bir Cuma vakti.Bu mübarek Cuma vakti tüm İslam aleminin Dua larla birlik olma zamanı.Bizde ilahilersozu.com Ailesi olarak sizlere dua lı bir Cuma vakitleri dileriz Hayırlı Cumalar
 • Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Sevdiklerinizin hafta sonları eğlenceli bir şekilde kutlamaya ne dersiniz? Sosyal medya ( Whatsapp, İnstagram, Fcaebook, Twitter, vs ) üzerinden de kolaylıkla kutlamanız için sizlere, en komik ve eğlenceli hafta sonu Pazar mesajları hazırladık.
 • CumA GeceSi SözleRi CumA GeceSi SözleRi Dua bahçesi derki Cumanın gelişi perşembeden belli olur..Bir perşembe akşamından sizlere selam olsun..Kişi dostunun dini üzeridir öyleyse her birimiz kiminle dostluk kuracağımıza dikkat edelim..ilahilersozu.com sayfamızda okunacak paylaşılacak sözler ve resimler bulunmakta. takıp te kalıp sizlerde sevdiklerinize mesajlar, ve yahut ta sohbet sitemize girip dostluklar kurabilirsiniz.
 • Gonul Sofrasi Rahmet Pinari Gonul Sofrasi Rahmet Pinari en güzel 2021 sözler Güller Kervanı , Gönülden Damlalar,EsraRengiz Sözler, Güller Sofrası,Gönül Sofrası ,Rahmet Pınarı Ile Ilgili Facebbok Aramalari Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Resimli Gönül Sofrası Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Indir Gönül Sofrası Dua Dostu Rahmet Pınarı Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Videosu Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Kandil Mesajları
 • AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri,Güzel sözlerde FARKlilik her zaman olan şeydir.. Zaman zaman her kesimin ilgisini çeker BURÇ lar,bizde günün konusu olarak aldık bu güzel sayfada .Malum bu Ay Aslan burçunda oldugumuzdan da sizlere Aslan Burçunun özlelliklerin bahsedegiz..Kendine güvenen,gururlu , kibirli, heybetli burç
 • RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri,Damar sözlerle giriş yapmak geldi içimden bu günde, anlayana tabiki..Insan bazen duygusallaşır bazen de duygular onu kontrol eder.Her şekilde karmakarışık ruh halimiz olur, İnsanız ne insanları anlayabiliyoruz nede kendimizi anlata biliyoruz
 • KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA sözleri,Öncelikle İslam aleminin kandilini kutlar Peygamber efendimiz Hz. Muhammed mustafa sallahu aleyhus selam ın hürmetine Rabbim bizlerin Dualarını kabut etmesini cani gönülden dilerim.Güzel bir dua demeti hazırladık içten sıçacık dua . bize verdiği isteme duygusu ile istiyoruz..şu mübarek gecede bir kere daha halimizi arz etmek istiyoruz.Halimiz sana ayan