HayatTa Şaşkınlık Sözleri

HayatTa Şaşkınlık Sözleri

Etiketler HayatTa Şaşkınlık Sözleri
Damar Sözler HayatTa Şaşkınlık Sözleri
Kategori guzel-sozler
Bu İlahi Sozleri Sayfası 159 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Güzel Sözler

HayatTa Şaşkınlık Sözleri Hakkında Detaylar

HayatTa Şaşkınlık Sözleri,Şaşkın,şaşkınlık sözleri hazır ettik bu günde . bakalım ne kadar kendimizi içinde buluruz. illakı bizlerde şaşırır, bazen de şaşırtırız .Herkes her duyguyu mutlaka yaşar fakat hepsinin dışa yansıttığı tarzı aynı olmayabilir. Herkes bir diğeri için yabancıdır. Bazen başkalarını tanıdığımızı sanırız, özellikle de yakın olduklarımızı. Ama onları gerçekten tanıyorsak, neden yaptığı saçmalıklar karşısında sık sık şaşırıyoruz.Yada yaptığı , bazen mutlu, bazen üzgün, karışık veya şaşkınlık içeren duygular hep insanın içinde olan ve her insanda farklı şekilde yansıyan duygulardır

 

Hayat, birbirinden ilginç sürprizlerle doludur. Bazen hiç beklemediğimiz biri çıkar karşımıza, bazen de ummadığımız bir anda güzel bir haber alırız. 

Tam her şey bitti derken hiç hesapta olmayan bir şey oluverir, yeni bir sayfa açılır ömür defterinde. 

Bu gibi durumlar bizi hayrete düşürmekte, hatta bazen şaşkınlıktan ağzımızı açık bırakmaktadır. 

 

Fakat maalesef her şaşkınlık bu kadar tatlı olmamakta, bazen de umduğumuz dağlara kar yağmaktadır. 

En yakınımızdan beklenmeyen bir darbe yemek de bizi şaşırtmakta, “vay be, bunu da mı yapacaktı” dedirte bilmektedir. 

Gerçekten de bazı insanlar öylesine pişkin davranışlar sergilemekte, öyle tuhaf şeyler söylemektedir ki onlara şaşırmamak elde değildir.

 

 

Şaşılacak bir şey yok. Hepimiz böyle anlarda tutunacak bir dal ararız.

 

Aşk bir denizdir ve dalgaları hep şaşkınlığın kıyısına vurur.

 

Ne güzel bakmıştın bana, şaşakaldım. Sonra bir anda çekip gittin, öylece kalakaldım.

 

 

Hayat dediğin nedir ki? Soru işaretleri ve şaşkınlıklar.

 

Hayat çok kısadır. Hedefini şaşırmanın sırası değil..

 

Şaşkınlıkla, hayretler içerisinde yaşarız daima. İşte bunun adı hayattır.

 

Cadde kalabalık gibi geldi bana. İnsanların birbirine benzerlikleri, tümünün iki ayaklı oluşu şaşılacak şeydi.

 

Bir yer var, biliyorum,Her şeyi söylemek mümkün,Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;Anlatamıyorum.

 

Hiçbir şeye şaşırma, hakikatin de insanların da iki yüzü vardır.

 

 

Aşkı iyi yaşayın, saygıyı hep koruyun, sevginizi de mutlaka gösterin.

 

Ciğeri 5 para dahi olmayan insanlara canım ciğerim diye diye ciğerimizi dağladılar.

 

Arkamdan öyle ahkam kesmeye benzemez. Karşına çıkarsam sus pus kesersin.

 

Dostum biz ortaya karışık konuşuruz, isteyen alır. Yanına da promosyon falan veririz.

 

Bazı insanların yaşattığı tek şey şaşkınlık. Onların işi hep fesat, hep taşkınlık.

 

Ayağı kayıp yuvarlanan bir çocuk gibiyim şimdi, oldukça şaşkınım. Çünkü öğrenemedim düz yolda gitmenin sırrını, hayatım hep keskin virajlara girdi.

 

Düşündükleriniz ağzınızdan çıkar. Ağzınızdan çıkanlar yaptıklarınıza yansır. Yaptıklarınız alışkanlık haline gelir. Alışkanlıklarınız ise bütün hayatınız olur.

 

Sessiz oluşuma sakın aldanma. Bilmez misin mayınların da üzerine basılana kadar hiç sesi çıkmaz.

 

Birinden intikam almaya mı çalışıyorsun? Öyleyse onun hayatını mahvetmeye değil kendi hayatını yaşamaya odaklan.

 

Yazdığım şeylerin ucu dönüp dolaşıp sana değiyormuş. Eee demek ki etrafımda fır dönüyorsun.

 

Ah, yetişkinliğin her şeyi küçümseyen bilgiçliği.. Şaşırma yetisini yitirenin yaşama sevinci olur mu..

 

Önce şaşırıyorum. Daha sonra ise, şaşırdığıma çok şaşırıyorum.

 

İnsanlar düşmanlarını dışarıda ararlar. Oysa ne kadar şaşırtıcıdır ki asıl düşman, zaten kendi içimizde pusuya yatmıştır.

 

Ne kadar sürecek bu şaşkınlık. Bugünümüzün yarınında neler bekliyor bizi. Hepsi, bilinmezlerin kuytu köşesinde meçhul bir muamma.

 

Yabancıdan bir kötülük beklerken en yakınımızdan gelmesi, şaşkınlığın en acısını yaşatır

 

Şaşırmak için büyük bir şey olmasına, mutlaka bir sürprizle karşılaşmana gerek yok. Etrafına bak, kendini düşün, doğayı seyret.

 

Günlük yaşam içinde çok büyük bir sır vardır. Herkesin bunda bir payı bulunur ve herkes onu bilir, ama pek az kimse bu konuya kafa yorar. 

Çoğu kimse onu olduğu gibi benimser ve ona asla şaşırmaz. Bu büyük sır, zamandır.

Her saniye yenilenen fakat hiç şaşkınlık uyandırmayan şey zamandır.

 

Hakikati öğrenmeye hazırım diyenin şaşırmaya hakkı yoktur.

YORUM YAP


Sıradaki Konular

  • GünayDın Yeni GünE GünayDın Yeni GünE Bu gün de Cumartesi gününe Günaydın  diyerek başlamak istiyorum siz ilahilersozu.com ailesine..Hepimizin bir güne başlama rutin i vardır. Kimimiz çok erken,kimimiz geç velakin her gün yeniden başlarız6 .. Burda sizlerle birlikte olmaktan  sohbet ortamındaymış gibi hissetmekten çok mutluyum.. Günaydın yeni gün.
  • Cuma mız Bayram olsun Cuma mız Bayram olsun Dünyanın neresinde olursak olalım Cuma günü geldiğinde Müslümanlarının Kalbi bir nokta da buluşur..Cuma günü islam alemi için önemli bir gün..Selamun Aleykum din kardeşlerim.
  • Affetmek ile İlgili Sözler Affetmek ile İlgili Sözler Affetmek ile İlgili Sözler, Affetmek Hakkında Sözler, Affetmek ile İlgili En Güzel Sözler, Af Sözleri, Affetmek Üzerine En Güzel Sözler, Bağışlamak ile İlgili Sözler, Bağışlama Sözleri, Bağışlamak Hakkında Sözler, Bağışlamak ile İlgili En Güzel Sözler, En Güzel Af Sözleri, En Güzel Bağışlama Sözleri, Bağışlama Sözleri, Affetmek ile İlgili Kısa Sözler, Sevgiliye Af Sözleri, Kısa bağışlama Sözler
  • Ender Tekin Suriye Ender Tekin Suriye Ender Tekin Suriye 2022 yeni Yeni Ender Tekin den Süriye ilahisi.Rabbim müslümanlara birlik beraberlik nasip etsin ..Ender Tekinle süriye sözleri.
  • Hayatın İçinden Özlü Sözler Hayatın İçinden Özlü Sözler Hayat ,Zamanla ilgili sözleri ,hayatı akışına bırakmak sözleri birçok kişi tarafından aratılan ve paylaşılan sözlerin başında geliyor. Biz de bu içeriğimizde sizlere zamanla , hayatın içinden yalanlara, öfkelenmek ve intikam duyguların kabarması( maalesef) ile ilgili ve en güzel sözlerini bir araya topladık. İşte en güzel zamanla, hayatla, öfkeyle sitemli ilgili özenle sectığimiz sözleri sizlere sunduk .. Sizlerinde sosyal medya dan whahtapp, facebook ınstgram twitter hesaplarınızdan duygularınızı paylaşabilirsiniz .. İyi okumalar
  • Zıt olmadıkça zıddı tanınamaz Zıt olmadıkça zıddı tanınamaz Zıtlık ile ilgili güzel sözleri sizler için bir araya getirdik bu sayfada. Anlamlı ve etkileyici Zıtlık sözlerini bu sayfada okuyabilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Eğer, zıtlıklar olmasaydı, yeknesak bir hayat olurdu. İnsan bir gün gelir ondan da bıkardı, bazen iyi, bazen kötü, bazen hasta bazen sağlıklı, bazen mutlu bazen mutsuz olduğu durumları arar. Çünkü, güzelliğin kıymetini ancak çirkinliklerle anlayabilir. Sağlığın kıymeti hastalıklarla ve ölümle anlaşılmaktadır.
  • farklı Cuma mesajı farklı Cuma mesajı hayirli cumalar olsun ilahilersozu.com takipcileri bu güzel cuma sabahinda Yakınlarının cumasını tebrik etmek isteyen müslümanlar için yeni Cuma sözleri hazirladık cuma mesajlari paylaşımı yapacakl olan takipcilerimiz ücretsiz sitemizden faydalanabılırler hayırlı cumalar
  • Anlamlı Kapak sözler Anlamlı Kapak sözler Anlamlı Kapak sözler,Bu gün PAZAR ve bu güzel tatil gününde sizlere anlamlı kapak sözleri hazırladım . Pazar keyfinizi anlamlı KAPAK sözlerle oturduyunuz yerden ulaştırmak istediğiniz mekan dan ,kişilere kolaylıkla günümüzde özelliklede sosyal medya hesaplarında facebook.twitter,whatsapp, instagram gibi yerlerde paylaşarak hem içimizdeki duyguları hemde varsa etrafımızda taş atabilecek kişilere gönderme yapabiliriz. Her yerde kullanıla bilecek Anlamlı KAPAK sözler var sizler için..Mutlu pazarlar kazasız belasız huzur içinde bir Pazar günü olsun inşAllah. Başlamadan önce söyleyelim,buradaki sözler söyleyen kişiye havalı, söyleneni ise şaşkın yapar. Ayrıca bazı kapak sözleri resimli ekledik. Hadi başlayalım
  • Cuma sabahi mesajları Cuma sabahi mesajları Cuma sabahi mesajları,Müslümanlar resimli ve dualı cuma mesajlarını araştırıyor. Sevdiklerinizle cuma günü bereketini paylaşmak için onlara dualı ve ayetli cuma mesajları gönderebilirsiniz. İşte en yeni ve en güzel resimli ve hadisli cuma mesajları
  • Dini İslami iyi geceler sözleri Dini İslami iyi geceler sözleri Manevi hava katan Dini İslami İyi Geceler Mesajları her insanı mutlu eden mesajları başında gelmektedir. İnsanlar doğası gereği İyi Geceler Mesajı almak ister. İşte, bizlerde sizlere en güzel Dini İyi Geceler Mesajları ve en güzel İslami İyi Geceler Sözleri bir araya getirdik. Sevdiklerinize yollayabileceğiniz gibi ayrıca bu anlamlı dini iyi geceler sözlerini facebook ve twitterdan paylaşabilir whatsapptan yazabilirsiniz.