SevGinin Yolu

SevGinin Yolu

Etiketler güzel sözler, damar sözler, ilahiler ,dini konular,islami sohbetler, cuma mesajları.günaydin sözleri
Damar Sözler SevGinin Yolu
Kategori guzel-sozler
Bu İlahi Sozleri Sayfası 55 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Güzel Sözler

SevGinin Yolu Hakkında Detaylar

Hayatımız başlıca görünmez duygusu Sevmek i konu aldık.Ölüm ile yaşam arasındaki küçük çizgideki en merhametli ve güzel duygu.Çünkü insan sevgiyi ancak sevdiği zaman anlıyor. Sevmek, hayatin tadi demek, sevmek cok yuce bir duygudur.Vereceğiniz şey ne kadar değerliyse, onu vereceğiniz yerde o kadar yüce olmalı.

 

İnsanoğlu aciz değilmidir,insanoğlu sadık değilmidir,insanoğlu vefasızmıdır,insanoğlu sabırlımıdır oda karşısındakinden bunları beklemezmi.
Sevgide de aynı değilmi? 
Peygamber efendimizin bir hadis i aklıma geldi.(s.a.v) Sevdiğinize sevdiğinizi deyiniz, demek sevgi bağlarını kuvvetlendirir diye..
Sev beni seveyim seni sözü neden cıkmış.İşte her şey karşılıklı olduğunu bu kısa cık kelimede bile görebiliyoruz.
Sadık olmada,vefa da ve sabır da tek taraflı hiç bir şeyin olmadığını bilmemez gerekir.İnsanlar insanlarla belli olur.
Karşılıksız sevgi olur.. Bekletisiz sevgide olur..sebebsiz sevgi  olmaz..
Bazen ortak yaşanmışlıkların,paylaşımların ürünüdür sevgi, bazende üzerinde uzlaşılan ortak doğruların.Bu ortak paydalar yoksa sevgi de doğmaz.
Sevgi hayatlarımızdaki kimselerin unvanlarına göre değil, bize hissetirdikleriyle oluşur.
Sevgi, kimi ve neden sevdiğimizin bilincine vardığımızda gerçek değerini bulur...
Sevgi sonuçtur..her sonuç bir sebebin ürünüdür. 
Sebeb yoksa sonuç da olmaz. Bir kişiyi ya da olguyu değil, üzerimizde yarattığı etkiyi severiz aslında..
Kimi ve neyi sevdiğimiz ,kim olduğumuzu da ortaya koyar.

Sevgiye sevgiyle karşılık vermeyen,nankör insandan başka hangi canlı var ki..
Beklettilerin içinde olaçağımıza karşılıksız sev bakalım nereye kadar sevecen,alaka göstermeyen birine..
Sabret meyen birine sabırlı olmayı, vefasız birine vefa lı ,hoşgörülü olmayı ve karşındakine almadan vermeyi  
hiç denedinmi ve ona rağmen sevdinmi ,sabrettinmi vefa nı sonuna kadar sabırla devam ettirebildinmi...
Sanmıyorum !! 
Neden mi insanoğlu buna gelemez de ondan aaa yeter der, hep benmi der, bir benmi müslümanım da  alt tan alan ben olacam der.
Elimden geleni yaptım buraya kadarmış der ve vicdanlarımızı da serbest bırakırız,hiç bir  sorun kendimizde bırakmadan..
Bahaneler üretmeyi çok severiz ve yanlızlaşırız gün geçtikce..Yanlızlık bazen tercih,bazen de zorunluluktur.. 
Mesafeler girer araya, bazende çekip gidenler olur...
Yokluklarına üzülmek yaptıklarına üzülmekten daha kolay..diyerekten maalesef...
Sevginin adanabileceği en büyük kapı ALLAH (c.c.)ın kapısıdır. Sevgiyi o kapıya adamak, ona en yüksek değeri biçmektir.
Zor iştir  gerçekten sevmek. sadece sevmeyi sevmek kolayına kaçmaktır...
Sevdiğini söyleyen ve  sevgisini gösterene inanın..Önemli olan sözler ve davranışlardır.
Velhasıl, ciddi bir iştir sevmek..

 

YORUM YAP


Sıradaki Konular

  • bugünde böyle olsun sözleri bugünde böyle olsun sözleri Bugün ile İlgili Sözler, Bugün Sözleri, Bugün Hakkında Sözler, En Güzel Bugün Sözleri, Bugün Sözleri Facebook, Kısa Bugün Sözleri, Bugün Üzerine En Güzel Sözler, Bugün ile İlgili Sözler Yeni,Bugün de böyle olsun dedim resimli, damar Sözler,ask Sözleri,Anlamli Sözler, güzel Sözler,hüzünlü sözler , komik sözler ,günaydin mesajlari, facebook sözleri
  • Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım,ramazan ayina girerken Mükemmel bir eser muhteşem ikili sesinize yorumunuza sağlık hayırlı olsun Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım ilahisi dinle supriz olarak geldi Hayırlı olsun Rabbım mahcup etmesin sesinize yüreğinize sağlık c emek var olsun gonlu güle sevdalı yüreklerin güzel bir çalışması olmuş,Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım ilahisi ve sözlerini sitemizde bulabılırsınız
  • En güzel mezar tasi sozleri En güzel mezar tasi sozleri ilahilersozu.com Sitemizde Bugüne kadar hiç Bir yerde bulamayacağiniz,ağLatan Mezar taŞi ,acıklı mezar taşı yazıları,mezar taşına yazılan anlamlı sözler,mezar taşı yazıları baba,islami mezar taşı yazıları,komik mezar taşı yazıları,ilginç mezar taşı yazılarıni Okuyabılır ve istediğiniz arkadaşlariniza dostlariniza whatsap face twiter istegram üzerinen paylaşabilirsiniz
  • Kapı Açmak,Kapı sözleri Kapı Açmak,Kapı sözleri Kapı Açmak,Kapı sözleri,Bu günki konumuzda içimden geldiği gibi hazırlanmıs dır. Hani insan bazen durgunlaşırır, düşünür kendince ben nerdeyim ne yapıyorum ,kiminleyim neye harcanıyorum, neye harcıyorum vakitlerimi..Hangi Kapılar açılıyor,hangi sini açıyorsun..Her şeye ragmen hayat ımızda yaşanması gerekenler bir bir yaşanır. vakti saati geldikçe.Yaşanmalıda..
  • Yeni Bir Hafta ya Günaydın Yeni Bir Hafta ya Günaydın Yeni bir haftaya başladık bu Sonbahar günlerinde, güzel liklerin sizlerle olmasını ilahilerSozu.com ailesi olarak canı gönülden temenni ediyoruz..Kış kapıda soğuk ,karli, rüzgar li tirtir titriyeceğimiz günler de uzak değil.Ve ömrümüz olduğuncada yeni yeni mevsimleri görmek kismet olur inşaAllah..İyi haftalar , mutlu haftalar....
  • AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri,Güzel sözlerde FARKlilik her zaman olan şeydir.. Zaman zaman her kesimin ilgisini çeker BURÇ lar,bizde günün konusu olarak aldık bu güzel sayfada .Malum bu Ay Aslan burçunda oldugumuzdan da sizlere Aslan Burçunun özlelliklerin bahsedegiz..Kendine güvenen,gururlu , kibirli, heybetli burç
  • Sağlık lı İYİ Akşamlar sözleri Sağlık lı İYİ Akşamlar sözleri Sağlık lı İYİ Akşamlar sözleri,Sizlere Sağlık lı ,sihhatli, ilk önce kendinize ve sonra etrafinıza neşe mutluluk ve SEVGİ dolu İyi Akşamlar dileklerinde bulunmak isterim.. Sağlık ile ilgili olan her konu insanı derinden yaralar bundan eminim. Ufacık bir gripte, yada üşütme de yaşadığınız sağlık sorunlarını düşünecek olursanız o anda sanki dünyanız kararıyor.Sağlığımız varlığımızın temeli. Hayata ilişkin her şey onunla başlayıp onunla bitiyor. O yoksa, azsa, sorunluysa hiçbir şeyin tadı tuzu kalmıyor.Sağlığın yoksa , sevdiklerin yanında yoksa paranın, malın mülkün ne kıymeti var. Düşünüp diyebilirsiniz para olmadan da olmuyor bunlar yine mutsuz olunuyor diye ama azı karar çoğu zarar demişler. Fazlasında gözün olmazsa her zaman mutlu,huzurlu,sağlıklı yaşarsın. Sağlığınızı, sevdiklerinizi kaybetmeyin.
  • Afilli,Komik espirili Sözler Afilli,Komik espirili Sözler Sıkıcı Ortamlari Neşeli hale getirmek için Espirili Komik Ve Afilli Sözler Sayfamızdan Faydalanabilir, Tüm sevdiklerinize Espirili,Komik Mesajlar,Afilli mesajlar kategorimizde Sevdiklerinize Beğendiğiniz Kısa Sözler Mesaj olarak atabilir, Gönderebilirsiniz. veya Sosyal medya hesaplarınızdan Paylaşabilirsiniz.
  • ALINDAN ÖPMEK VE EPİFİZ BEZİ ALINDAN ÖPMEK VE EPİFİZ BEZİ ALINDAN ÖPMEK VE EPİFİZ BEZİ,Alından öpmek normalde bir sevgi gösterisidir. Hoşa giden davranışlar ve bizi etkileyen sözlere karşılık olarak da alnından öpmek deyimini kullanırız. İnsana karşı yapılacak bir harekettir ve güven verir.Onun kaderine kefil hayatına ortak olmaktır. Tabiki birde düğünlerde damat ın gelinin duak ını açtık tan sonraki alın öpmesi.. Genelek olarak yurdumun her yerinde görülür..
  • HayatTa Şaşkınlık Sözleri HayatTa Şaşkınlık Sözleri HayatTa Şaşkınlık Sözleri,Şaşkın,şaşkınlık sözleri hazır ettik bu günde . bakalım ne kadar kendimizi içinde buluruz. illakı bizlerde şaşırır, bazen de şaşırtırız .Herkes her duyguyu mutlaka yaşar fakat hepsinin dışa yansıttığı tarzı aynı olmayabilir. Herkes bir diğeri için yabancıdır. Bazen başkalarını tanıdığımızı sanırız, özellikle de yakın olduklarımızı. Ama onları gerçekten tanıyorsak, neden yaptığı saçmalıklar karşısında sık sık şaşırıyoruz.Yada yaptığı , bazen mutlu, bazen üzgün, karışık veya şaşkınlık içeren duygular hep insanın içinde olan ve her insanda farklı şekilde yansıyan duygulardır