NeDeSeM ki HaYat İşTe

NeDeSeM ki HaYat İşTe

Etiketler İlahiler,güzel sözler,damar sözler,cuma mesajları,dinisohbet,islami konular,ayet ve süreler,iyi geceler sözleri
Damar Sözler NeDeSeM ki HaYat İşTe
Kategori guzel-sozler
Bu İlahi Sozleri Sayfası 179 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Güzel Sözler

NeDeSeM ki HaYat İşTe Hakkında Detaylar

Hayat inişlerle, çıkışlarla devam etmekte hamdolsun. Herşey nasip kısmet .Ol diyen oldurunca da olur.. Uzun bir aradan sonra sizlerle tekrardan buluşmak nasip oldu. Açık ca  samimice, içtenlikle yazmam gerekirse özlemişim burda sizlerle birlikte olmayı.

 

Selamun aleykum, 
Yeni bir gün, her yeni bir gün yeni umutlarla dolu, dünden ders çıkarıp yeni gün lere, yeni umutlarla ilerlemek, yeni den başlamak nasip olduğu için ne kadar şükretsek azdır..
Yaradanın bize bahşettiği Nefes i alıyorsak hala demekki öğreneceğimiz yada öğreteceğimiz mevzular var.
Uzun bir aradan sonra siz değerli sayfa takıpcilerle tekrardan birlikteliğimizin ve yazıp okuma ile, paylaşımcı, fikir ve destekleyici (tabiki yorumlarla )..)) Hedefimiz  birlik ve beraberce cıkmış olduğumuz bu yolda devam etmek..
Birlik ve beraberliğimizin daim olması dileklerimle..Bu gün itibariyle  okurlarımız ile hayata dair birçok konu başlığı altında buluşmayı hedefliyorum.
Hayata dair dendimi olumlu yada olumsuz luk illaki olacak.
İyiler de biziz, kötüler de biziz,samimi de biziz,
samimiyetsiz de. Karşılıklı değilmi herşey..Yerine göre, ortamına göre şekil alır, insan yaşadıkca, gördükce, dialog lar
içinde hem kendini, hemde karşı tarafı analize eder. Alacağını alır ,verecegini verir illaki.
Bir kişinin yaşama tarzini değiştirmesi onun kararkterinin değiştiğini göstermez. Yaşamdan öğrendiği bilgisi ile aynı hedefe başka yollardan da gidebilme bilgisi oluşur. Yoksa o kişi yine aynı kişidir. Değişen sadece bilgisi ve tercübesidir.
Eş ve zıt olanlarla insan kendini tamamlar. Hiçbir kişi ya tam kötüdür yada tam iyi. Yaşadıklarından kendine sectikleridir yanında kalan.
Yanı diyeceğim odurku insan ,insanla insan olur.
En önemliside! bir düşünelim biz,siz,o,bu,şu nerdeyiz? Ve kendimize dönelim Ben nerdeyim.? Amacın ne,
hedefin varmı, ne olmak istiyorsun, nasıl biri olacaksın..İllaki de her kişi kendinden sorumlu hiç unutmamak gerek..Kendi düşen ağlamaz.. Atasözü bize bunu anlatır, düşsek de ilerlesek de ne yaparsak yapalım kendimize..Ne ekersen onu biçer sin
misali biz ne ektikde ne
biçiyoruz. Bu hayatın neresindeyiz. Karakterimiz bile insan ilişkileriyle oturur..
İnsan yaradılmışların
en yücesi.insandan hariç yaradılmış her ne varsa insanoğluna hizmet için yaratmış yaradan.Peki.. İnsan olarak yaradılmanın hakkını verebiliyormuyuz. İlk kendimize sonra etrafimiza  bakıyormuyuz.
İçinde yaşadığımız ahir zamanın fitneleri içinde neyin ne kadar farkındayız. Ciddiye alıyormuyuz. Ciddiye alıp hazır aklımız başımızdayken yönümüzün rotasını belirliyormuyuz. İnancımızı, kişiliğimizi sarsılmaz şekilde güçlendire biliyormuyuz. 
Dünya ya, ait en değerlı varlık Can, ahirete ait en değerli varlık da İmandır.
İyi ve karakterli insanlar ortalıkda dolaşıp iyiyim diye gezmezler. İyi bir insan olmaya çalıştığını davranışlarıyla belli etme zihniyetindedirler. Çok geç olmadan afetler, bela lar yanımıza yöremize gelmeden,
Kendimize, sevdiklerimize  ve ümmeti muhammed için ,
yani şimdiden hep birlikte dua edelim. Çünkü sel fırtına bastırdığında nasıl göz gözü görmüyorsa, o fitnelerin her biri çöktüğünde kimseden akıl basiret, yardım alamazsınız, kim doğru, kim yanlış ayırt edemezsiniz, Hak batıl birbirine karışır, bulanık suda nereye sığınacağını göremeyen balık gibi avcının insafına kalakalırsınız.
Maazallah..
Öyle ise dostlarıma şu duayı önereyim.
"Allah'ım beni her türlü şirkten kurtar ve koru. Allah'ım bana Sen'in doğru yolunun farkına varma ve durumumu düzeltme basireti bağışla. Allah'ım beni ahir zaman fitnelerinden, deccal ve yecücmecüc fitnelerinden koru. Ömrümü bereketlendir ve Sen'in yüce huzuruna beni rızana erişmiş olarak kabul buyur. Tüm bunları benim için, ailem, dostlarım ve senin doğru yolunu arayıp rızanı amaçlayan samimi kulların için de lütfeyle. Amin." Böyle dua edelim.
Eğer bu duayı yürekten yapabiliyorsak, her türlü kibirden uzak, gözlerimizden hiç olmazsa bir kaç damla süzülebiliyorsa, yerin yedi kat dibindeki kara taşın karanlık deliğinde de kaybolsak, Allah'ın şefkati ve rahmeti bizi bulur, bize yardım eder.

Dua ile kalan, bir seferki yazı da buluşmak umuduyla..

Sıradaki Konular

 • DamaR SözleR Afilli SözleR DamaR SözleR Afilli SözleR Etkileyici Damar Sözler,Sayfamızda en güzel damar sözler harıka afilli sözler bulabilirsiniz. Bu alanda duygularınızı ifade etmenizde yardımcı olabileceğini düşündüğümüz siz değerli ziyaretçilerimiz için özenle seçerek hazırlamış olduğumuz en güzel en yeni Damar sözler,Afilli Sözleri
 • Sadakat İçten Gelmeli Sadakat İçten Gelmeli Hayatımızda olmazsa olmaz bir ruh halidir Sadakat ,En hakikisini insan ilk kendinde hisseder. Kişi nin kendisinde varsa etrafına da yansıtır.Yansıması olduğundada,. Her Şey Güllük gülüstanlık olur . Atasözü de ne kadar da uydu.
 • Dua larda Buluşmak Dua larda Buluşmak Selamun Aleykum! Sayın saygı değer sayfa Dua Bahçeci takıpcilerimiz. Bizler elimizden geldiğince birlikte beraber olabilmemiz için her konuda paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu gün de dualarımızda kendimize ederken dualarımızı başkalarınıda giyabinda, yada yanımızda birbirlerimize duanın ne kadar önemli olmasını aldık ..Dua, Allah ile kul arasında kuvvetli bir bağdır. Allah katında bizim ehemmiyetimiz, değerimiz duamız sayesindedir. Duamız yoksa bir değerimiz de yoktur. Rabbimiz demiyormu Anın beni, anayım sizi..
 • Dua ile Cuma Vakti Sözleri Dua ile Cuma Vakti Sözleri Yeni bir gün yeni bir Cuma vakti.Bu mübarek Cuma vakti tüm İslam aleminin Dua larla birlik olma zamanı.Bizde ilahilersozu.com Ailesi olarak sizlere dua lı bir Cuma vakitleri dileriz Hayırlı Cumalar
 • Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Sevdiklerinizin hafta sonları eğlenceli bir şekilde kutlamaya ne dersiniz? Sosyal medya ( Whatsapp, İnstagram, Fcaebook, Twitter, vs ) üzerinden de kolaylıkla kutlamanız için sizlere, en komik ve eğlenceli hafta sonu Pazar mesajları hazırladık.
 • CumA GeceSi SözleRi CumA GeceSi SözleRi Dua bahçesi derki Cumanın gelişi perşembeden belli olur..Bir perşembe akşamından sizlere selam olsun..Kişi dostunun dini üzeridir öyleyse her birimiz kiminle dostluk kuracağımıza dikkat edelim..ilahilersozu.com sayfamızda okunacak paylaşılacak sözler ve resimler bulunmakta. takıp te kalıp sizlerde sevdiklerinize mesajlar, ve yahut ta sohbet sitemize girip dostluklar kurabilirsiniz.
 • Gonul Sofrasi Rahmet Pinari Gonul Sofrasi Rahmet Pinari en güzel 2021 sözler Güller Kervanı , Gönülden Damlalar,EsraRengiz Sözler, Güller Sofrası,Gönül Sofrası ,Rahmet Pınarı Ile Ilgili Facebbok Aramalari Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Resimli Gönül Sofrası Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Indir Gönül Sofrası Dua Dostu Rahmet Pınarı Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Videosu Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Kandil Mesajları
 • AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri,Güzel sözlerde FARKlilik her zaman olan şeydir.. Zaman zaman her kesimin ilgisini çeker BURÇ lar,bizde günün konusu olarak aldık bu güzel sayfada .Malum bu Ay Aslan burçunda oldugumuzdan da sizlere Aslan Burçunun özlelliklerin bahsedegiz..Kendine güvenen,gururlu , kibirli, heybetli burç
 • RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri,Damar sözlerle giriş yapmak geldi içimden bu günde, anlayana tabiki..Insan bazen duygusallaşır bazen de duygular onu kontrol eder.Her şekilde karmakarışık ruh halimiz olur, İnsanız ne insanları anlayabiliyoruz nede kendimizi anlata biliyoruz
 • KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA sözleri,Öncelikle İslam aleminin kandilini kutlar Peygamber efendimiz Hz. Muhammed mustafa sallahu aleyhus selam ın hürmetine Rabbim bizlerin Dualarını kabut etmesini cani gönülden dilerim.Güzel bir dua demeti hazırladık içten sıçacık dua . bize verdiği isteme duygusu ile istiyoruz..şu mübarek gecede bir kere daha halimizi arz etmek istiyoruz.Halimiz sana ayan