Dertleşmek - Konuşmak Sözleri

 Dertleşmek - Konuşmak Sözleri

Etiketler Dertleşmek, Konuşmak Sözleri
Damar Sözler Dertleşmek - Konuşmak Sözleri
Kategori guzel-sozler
Bu Güzel Sozler Sayfası 976 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Anlamlı Sözler

Dertleşmek - Konuşmak Sözleri Hakkında Detaylar

Yanliz değilsin, Dertleşmek, konuşmak yeri ve zamanına göre Paylaşmak , İnsan insan a gereklidir. Dialog sözlerini bu gün de sizler için bir araya getirdik. Güzel ve etkili konuşmak bir meziyetse de insanlar sıklıkla çok boş, düşünmeden, bilmeden veya diğer insanların arkasından konuşabiliyor. ? Sizlerinde bu sözlerden faydalanıp faydalı olmak adına paylaşımlarda buluna bilirsiniz ...

 

Derdini söylemeyen derman bulamaz.

İnsan konuşa konuşa, hayvan koklaşa koklaşa anlaşır.

Güzel konuşmak, ince düşünmek, halden anlamak, sevmek, düşeni kaldırmak, ağlayanı güldürmek, sarılmak hep bedeva BİLİYOR MUSUNUZ ?

Hiçbir şey bizi, konuşma tarzımız kadar ele vermez.

İki şey aklın eksikliğini gösterir. Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde konuşmak. 

Her bildiğini söyleme, her söylediğini bil.

Bu mevsimde akşam üzerleri çok güzel,aydınlık ve dinlendirici olur,insana bir dostuyla konuşmak,dertleşmek arzusu verir.

"İnsanlardan uzaklaşmak" ile "insanlıktan uzaklaşmak" arasındaki farkı kavrayabilecek basiret nasip et. Bizi insan olarak yarattın, 
insan olarak yaşat, insan olarak yanına almayı  nasip et Allah'ım.

Ürün ve hizmet kalitesinden bahsediyoruz. Peki ya ilişkilerimizin kalitesinden, iletişim kalitesinden, 
birbirimize karşı verdiğimiz sözlerin kalitesinden ne haber?

Sınanmadığınız bir acı üzerine konuşmak her zaman kolaydır.

Dertleşmek" ne kötü bir kelime. Dert alışverişi gibi."Benim dertlerim doldu taştı, birazını da sen al" der gibi.

Muhatabına değer verebilirsin ama fazla üstüne düşme.
Taşıyamaz, nazlanır, seni kendisine müptela sanır.

Merhameti çok olanın, kıranı da çok olurmuş,
Sen yine de vazgeçme bu yoldan...
Gelen de, giden de Allah'ın ikramındandır.

Söz ilaç gibidir, gereği kadar sarf edilirse fayda verir, gerektiğinden fazlası ise zarara sebep olur.

Nankörkük de bir ihanettir! İnsan, yazık dedirtecek kadar değişmemeli.

Dost, acı da olsa doğruyu dosdoğru söyleyendir.
Bunun için de "arkamdan vurdu" demeden önce iyi düşün..
Menfaat beklemeden doğruları yüzüne söyleyen kaç kişi var çevrende ?

Bazen insanların anlatacak çok şeyi vardır içinde. Ama konuşacak kimsesi yoktur.

Yerinde yapılan kısa bir konuşma, yersiz yapılan uzun bir konuşmadan bin defa daha etkilidir. 

Bana dürüstçe açıklama yapıldığında çoğu şeyi tolere edebilirim ama yalan söylenince dünyayı ateşe veresim geliyor. 
"Ben ne güzel affedecektim seni neden beni aptal yerine koydun” öfkesi.

“Dostunla öyle yaşa ki düşman olunca arkandan konuşmasın. Düşmanınla öyle yaşa ki dost olunca yüzün kızarmasın.”

Ah be dünya,
sen bu kadar üzülmeye değecek bir yer değilsin
ama ben kendime laf anlatamıyorum...

Ruhen yükselmemiş, ham kişi ,yetişkin , olgun kişinin halinden anlamaz.Öyle ise sözü kısa kesmek gerekir..

Bir hayalin kırılırken çıkardığı sese suskunluk denir. Suskunluğuna kulak verin insanların neye kırıldıklarını duyacaksınız. 
Bir insanı anlayabilmek suskunluğunu anlayabilmekten geçer.

YORUM YAP


Sıradaki Konular

 • İmam mı Hırsız,Kuran mı Öksüz İmam mı Hırsız,Kuran mı Öksüz Dini hikaye olarak yazılmış, bizler doyuş tan müslüman kimlikle tesrıh ediyoruz Dünya ya.Hamd olsun, atalarımızın dini üzerinemi devam ediyoruz yoksa islam dini bize hayat yolumuzumu aydınlacak..Düşünelim,düşünelim ki ne hazın bir durumda olduğumuzu  hatırlatsın bizlere, etkileyici  okunması gerekli 
 • RegAiP KaNdiLi RegAiP KaNdiLi Recep ayı Mübarek üç ayların ilkidir. Recep ayının, İlk perşembe gecesi Regaib kandilidir. Regaip kandili dini günler takmine göre 26 Ocak 2023 gecesi.Regaip  Kandilinde yapılan duaların Allah katından geri çevrilmeyeceği söylenmektedir..
 • Dertleşmek - Konuşmak Sözleri Dertleşmek - Konuşmak Sözleri Yanliz değilsin, Dertleşmek, konuşmak yeri ve zamanına göre Paylaşmak , İnsan insan a gereklidir. Dialog sözlerini bu gün de sizler için bir araya getirdik. Güzel ve etkili konuşmak bir meziyetse de insanlar sıklıkla çok boş, düşünmeden, bilmeden veya diğer insanların arkasından konuşabiliyor. ? Sizlerinde bu sözlerden faydalanıp faydalı olmak adına paylaşımlarda buluna bilirsiniz ...
 • Kısa Fıkralar Kısa Fıkralar En kısa fıkralar Kısa Komik Fıkralar 5 tane kısa Fıkra nasıl anlatılır Fıkrayı daha önce kendi kendinize anlatıp, esprinin vurgulanacağı yeri iyi belirleyin. Fıkra: Bir yazarın günlük olaylara ya da ülke ve toplum sorunlarına ait her hangi bir konu üzerinde kişisel görüş ve düşüncelerini, akıcı bir dille anlatan düz yazılara Fıkra denir.
 • Mevlid Kandili Ne zaman Mevlid Kandili Ne zaman İlahilersozu.com sayfası bu mübarek kutlu doğum haftasının Mevlid kandili olarak tüm müslümanların kutladığı gün de,bizlerde sizlerin Mevlid kandilinizi kutlar ve Allah c.c duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim eylesin..
 • HeYBeT DuruŞ ile ilgili SözLer HeYBeT DuruŞ ile ilgili SözLer Bu güzel sayfada sizler için heybet, duruş ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri hazırladık. İnsanın hayattaki her türlü kötülüğe, her türlü çirkefliğe ve kalleşliğe karşı bir duruşu olmalıdır. Bu hayatta bir duruşu olmayan insanın sıradan bir insandan farkı yoktur. Kimine göre asalet soydadır, kimine göre boydadır. Kimine göre inceliktedir, kimine göre güzelliktedir. Kimine göre doğruluktadır, kimine göre asil bir duruşta.Sayfadaki heybet, duruş ile ilgili anlamlı sözleri sizler için okumanız ve sevdiklerinizle heybetli tanıdıklarına facebook, twitter ve whatsapp ile ya da kısa, uzun mesaj ile paylaşabilirsiniz.
 • 16 Aralık Cuma mesajları 16 Aralık Cuma mesajları hayırlı sabahlar hayırlı günler cuma sabahiniz hayr olsun bu sabahin erken saatlerinde 16 Aralık Cuma mesajları aranmaya başlandı bile her hafta olduğu gibi bu hafta da Cuma günü en çok merak edilen paylaşımlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle resimli ve dualı Cuma mesajı paylaşımları ilahilersozu.com sitemizde bulabılırsınız
 • Cemal Kuru - Kuru Kafa Cemal Kuru - Kuru Kafa Cemal Kuru - Kuru Kafa dinle indir bedava cemal kuru - kuru kafa 2 Cemal Kuru İlahileri indir Kuru Kafa İlahisi indir Cemal Kuru karışık ilahiler 1 Mp3 indir Cemal Kuru Olumlu Dunya indir dur Cemal Kuru İlahileri İndir ücretsiz Cemal Kuru Vakit Geldi mp3 indir ücretsiz Cemal Kuru Yalan Dünya indir
 • nurchat nurchat Bu çarşamba sabahi maneviyati yuksek Dini sohbet nurchat, nur sohbet, nur muhabbet, nur seviyeli Chat gibi aramalarin yuksek olduğü ve dinisohbet severlerin sikça ziyaret ettiği islami sohbet odalarindan bahsedeceğiz sohbet severlere özel açtiğimiz kanalımızı Nur Chat islami sohbet diye google üzerinden aratip gelip müslümanlar sohbet etmek için sitemizi hergün binlerce kişi sitemizi ziyaret etmektedir.
 • islami sohbet odaları islami sohbet odaları stresten uzak islami sohbet odaları Bu huzurlu ortamı tam anlamıyla bize sunan islami sohbet sitemize mınnettariz tamamen İslam dininin gerekliliklerini yerine getirerek bize en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.