Hoş Güzel Söz 2022

Hoş Güzel Söz 2022

Etiketler güzel sözler, dini konular, damar sözler, motive sözler, ilahiler, cuma mesajları islami sohbet,
Damar Sözler Hoş Güzel Söz 2022
Kategori guzel-sozler
Bu İlahi Sozleri Sayfası 438 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Güzel Sözler

Hoş Güzel Söz 2022 Hakkında Detaylar

Kimi zaman eksildik sevdiklerimizin gidişiyle, kimi zaman çoğaldık hayatımıza birilerin girişiyle. Bazen güldük,bazende ağladık,Ömürden bir yaprak daha düştü,koca bir yıl daha bitti.Yetişmek ne mümkün zamanın hızına.. Bu gün 365 günlük yeni bir öykü başlıyor. Her güne bir yaprak sakla her yaprağa bir öykü sığdır. mutluluk de adına. Nice güzel öyküler seninle olsun..

 

Kendimizi Motive etme,etrafimiza pozitif enerji yaymalı Sözleri

Gün içerisinde zinde kalmak ve işleri daha odaklı biçimde yapabilmek için, motive edici durum çok önemlidir.
2022 yılının bu ilk paylaşımında psikolojimizi son derece bozan, işlerimizi çıkmaza sokan, bir çuval inciri berbat eden bir durumumuzdan söz edeceğim.Ateş olmasa suyun kıymeti, Yokluk olmasaydı varlığın kıymeti,imtihan olmasaydı Hayatı kıymeti bilinmezdi..
Hemen hepimizin hayatında günlük işlerimizi yaparken karşılaştığımız iki durum söz konusudur. İşimizin yolunda gitmesi, yahut da öngörülebilen ya da öngörülemeyen bazı aksaklıkların olması, işimizin yolunda gitmemesi. Hemen her şeyle imtihan olan bizler, nedense hayatımızdaki bu gibi sıradan, rutin şeylerin birer imtihan vesilesi olabileceğini düşünmeyiz.
Şimdi düşünelim..
Yolda arabanızla giderken bir anda arabanızın lastiği patladı.
Evde misafirlere ikramda bulunurken tepsiyi elinizden düşürdünüz ve bardaklar kırıldı.
Yeni pantolon ya da eteğiniz bir çiviye takılarak yırtıldı.
İşe gitmek üzere arabaya bindiğinizde cep telefonunuzu evde unuttuğunuzu fark ettiniz.
Alışveriş yapmak üzere markete gittiğinizde cebinizdeki parayı düşürmüş olduğunuzu fark ettiniz.
Bu durumları içimizde kim yaşamamıştır ki?
Böyle bir durumda tepkimiz ne olur, ağzımızdan hangi sözcükler dökülür? Genelde böyle bir durumda çoğumuzun ağzından bir küfür, lanet, beddua çıkar. Böyle yaparak kendimizi rahatlatacağımızı düşünürüz. Ne kadar söylenirsek o kadar kendimizi rahatlatacağımız duygusu bize baskın gelir. Bununla da yetinmez, gün boyu karşılaştığımız herkese başımızdan geçeni anlatarak nasıl bir belaya bulaştığımızı, onlara da tasdik ettirir, bilinçaltımızdan onların da bizim bu kızgınlığımızı körüklemelerini talep ederiz. Dahası bu olayları bahane ederek agresif bir tutum takınır, hırsımızı başkalarından çıkarmaya çalışır, bunu bahane ederek çoktandır diş bilediğimiz kimselere sataşabilmenin yollarına bakarız. “Bak git başımdan, zaten canım sıkkın!”, “hırsımı bir de senden çıkarmayayım!”

Hayatı, kendi söylediğimiz ve yaptığımız şeylerle kendimize zehir ediyoruz. Dünyayı kendi fiillerimizle çekilmez bir mekana dönüştürüyoruz.
Kullandığımız her sözün psikolojimiz üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisi var.
Selamun aleyküm, kolay gelsin!, bereketli olsun!, Allah işinizi rast getirsin! ifadelerindeki güzellik, ferahlıkla. 

Allah senin belanı versin!, kahrolası!, lanet olası!, geber e mi? ifadelerindeki çirkinlik, darlık arasındaki farka bir bakın.
Bir babanın çocuğuna,haydi aslanım, sen bu işi yaparsın! demesiyle,senden bir cacık olmaz, tam bir kabiliyet düşmanısın. demesi arasındaki farkı bir düşünsenize.
Bir öğretmenin sınavdan zayıf not alan öğrencisine,moralini bozma, inşallah bir dahaki sınavdan iyi not alırsın, biraz daha gayret et! demesiyle,beni hiç şaşırtmadın, sen kim iyi not almak kim? demesi arasındaki farkı bir düşünün!
İyi sözler söylediğinizde ya da duyduğunuzda iç dünyanız ferahlıyor, yaşama sevinciniz artıyor, moral ve motivasyonunuz yükseliyor, yaptığınız işe daha iyi odaklanıyorsunuz. Buna karşılık kötü sözler söylediğinizde ya da duyduğunuzda içiniz daralıyor, yaşama sevinciniz gidiyor, moral dünyanız çöküyor, yaptığınız işe odaklanamıyorsunuz.
Sonuç şuraya geliyor:
İmtihan icabı karşılaştığımız bazı olumsuzlukları büyüterek hayatı kendimize zehir etmek yerine, bu gülün altında bu dikenin ne işi var? diye sormayı bırakmalı, bu dikenin üstünde bu gülü yaratan Allah’a hamdolsun! diyerek bardağın dolu tarafına bakmalıyız. 
Hem kendimizi olumlu bir şekilde motive etmeli, hem de etrafımıza pozitif enerji yaymalıyız.
Kim Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsa, ya hayır söylesin ya da sussun.
Yeni gün duamız, Allahım bizlere kötü günler geride kaldı her şey iyi olacak sevinci yaşat.

Sıradaki Konular

 • DamaR SözleR Afilli SözleR DamaR SözleR Afilli SözleR Etkileyici Damar Sözler,Sayfamızda en güzel damar sözler harıka afilli sözler bulabilirsiniz. Bu alanda duygularınızı ifade etmenizde yardımcı olabileceğini düşündüğümüz siz değerli ziyaretçilerimiz için özenle seçerek hazırlamış olduğumuz en güzel en yeni Damar sözler,Afilli Sözleri
 • Sadakat İçten Gelmeli Sadakat İçten Gelmeli Hayatımızda olmazsa olmaz bir ruh halidir Sadakat ,En hakikisini insan ilk kendinde hisseder. Kişi nin kendisinde varsa etrafına da yansıtır.Yansıması olduğundada,. Her Şey Güllük gülüstanlık olur . Atasözü de ne kadar da uydu.
 • Dua larda Buluşmak Dua larda Buluşmak Selamun Aleykum! Sayın saygı değer sayfa Dua Bahçeci takıpcilerimiz. Bizler elimizden geldiğince birlikte beraber olabilmemiz için her konuda paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu gün de dualarımızda kendimize ederken dualarımızı başkalarınıda giyabinda, yada yanımızda birbirlerimize duanın ne kadar önemli olmasını aldık ..Dua, Allah ile kul arasında kuvvetli bir bağdır. Allah katında bizim ehemmiyetimiz, değerimiz duamız sayesindedir. Duamız yoksa bir değerimiz de yoktur. Rabbimiz demiyormu Anın beni, anayım sizi..
 • Dua ile Cuma Vakti Sözleri Dua ile Cuma Vakti Sözleri Yeni bir gün yeni bir Cuma vakti.Bu mübarek Cuma vakti tüm İslam aleminin Dua larla birlik olma zamanı.Bizde ilahilersozu.com Ailesi olarak sizlere dua lı bir Cuma vakitleri dileriz Hayırlı Cumalar
 • Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Sevdiklerinizin hafta sonları eğlenceli bir şekilde kutlamaya ne dersiniz? Sosyal medya ( Whatsapp, İnstagram, Fcaebook, Twitter, vs ) üzerinden de kolaylıkla kutlamanız için sizlere, en komik ve eğlenceli hafta sonu Pazar mesajları hazırladık.
 • CumA GeceSi SözleRi CumA GeceSi SözleRi Dua bahçesi derki Cumanın gelişi perşembeden belli olur..Bir perşembe akşamından sizlere selam olsun..Kişi dostunun dini üzeridir öyleyse her birimiz kiminle dostluk kuracağımıza dikkat edelim..ilahilersozu.com sayfamızda okunacak paylaşılacak sözler ve resimler bulunmakta. takıp te kalıp sizlerde sevdiklerinize mesajlar, ve yahut ta sohbet sitemize girip dostluklar kurabilirsiniz.
 • Gonul Sofrasi Rahmet Pinari Gonul Sofrasi Rahmet Pinari en güzel 2021 sözler Güller Kervanı , Gönülden Damlalar,EsraRengiz Sözler, Güller Sofrası,Gönül Sofrası ,Rahmet Pınarı Ile Ilgili Facebbok Aramalari Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Resimli Gönül Sofrası Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Indir Gönül Sofrası Dua Dostu Rahmet Pınarı Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Videosu Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Kandil Mesajları
 • AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri,Güzel sözlerde FARKlilik her zaman olan şeydir.. Zaman zaman her kesimin ilgisini çeker BURÇ lar,bizde günün konusu olarak aldık bu güzel sayfada .Malum bu Ay Aslan burçunda oldugumuzdan da sizlere Aslan Burçunun özlelliklerin bahsedegiz..Kendine güvenen,gururlu , kibirli, heybetli burç
 • RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri,Damar sözlerle giriş yapmak geldi içimden bu günde, anlayana tabiki..Insan bazen duygusallaşır bazen de duygular onu kontrol eder.Her şekilde karmakarışık ruh halimiz olur, İnsanız ne insanları anlayabiliyoruz nede kendimizi anlata biliyoruz
 • KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA sözleri,Öncelikle İslam aleminin kandilini kutlar Peygamber efendimiz Hz. Muhammed mustafa sallahu aleyhus selam ın hürmetine Rabbim bizlerin Dualarını kabut etmesini cani gönülden dilerim.Güzel bir dua demeti hazırladık içten sıçacık dua . bize verdiği isteme duygusu ile istiyoruz..şu mübarek gecede bir kere daha halimizi arz etmek istiyoruz.Halimiz sana ayan