Hoş Güzel Söz 2022

Hoş Güzel Söz 2022

Etiketler güzel sözler, dini konular, damar sözler, motive sözler, ilahiler, cuma mesajları islami sohbet,
Damar Sözler Hoş Güzel Söz 2022
Kategori guzel-sozler
Bu Güzel Sozler Sayfası 745 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Anlamlı Sözler

Hoş Güzel Söz 2022 Hakkında Detaylar

Kimi zaman eksildik sevdiklerimizin gidişiyle, kimi zaman çoğaldık hayatımıza birilerin girişiyle. Bazen güldük,bazende ağladık,Ömürden bir yaprak daha düştü,koca bir yıl daha bitti.Yetişmek ne mümkün zamanın hızına.. Bu gün 365 günlük yeni bir öykü başlıyor. Her güne bir yaprak sakla her yaprağa bir öykü sığdır. mutluluk de adına. Nice güzel öyküler seninle olsun..

 

Kendimizi Motive etme,etrafimiza pozitif enerji yaymalı Sözleri

Gün içerisinde zinde kalmak ve işleri daha odaklı biçimde yapabilmek için, motive edici durum çok önemlidir.
2022 yılının bu ilk paylaşımında psikolojimizi son derece bozan, işlerimizi çıkmaza sokan, bir çuval inciri berbat eden bir durumumuzdan söz edeceğim.Ateş olmasa suyun kıymeti, Yokluk olmasaydı varlığın kıymeti,imtihan olmasaydı Hayatı kıymeti bilinmezdi..
Hemen hepimizin hayatında günlük işlerimizi yaparken karşılaştığımız iki durum söz konusudur. İşimizin yolunda gitmesi, yahut da öngörülebilen ya da öngörülemeyen bazı aksaklıkların olması, işimizin yolunda gitmemesi. Hemen her şeyle imtihan olan bizler, nedense hayatımızdaki bu gibi sıradan, rutin şeylerin birer imtihan vesilesi olabileceğini düşünmeyiz.
Şimdi düşünelim..
Yolda arabanızla giderken bir anda arabanızın lastiği patladı.
Evde misafirlere ikramda bulunurken tepsiyi elinizden düşürdünüz ve bardaklar kırıldı.
Yeni pantolon ya da eteğiniz bir çiviye takılarak yırtıldı.
İşe gitmek üzere arabaya bindiğinizde cep telefonunuzu evde unuttuğunuzu fark ettiniz.
Alışveriş yapmak üzere markete gittiğinizde cebinizdeki parayı düşürmüş olduğunuzu fark ettiniz.
Bu durumları içimizde kim yaşamamıştır ki?
Böyle bir durumda tepkimiz ne olur, ağzımızdan hangi sözcükler dökülür? Genelde böyle bir durumda çoğumuzun ağzından bir küfür, lanet, beddua çıkar. Böyle yaparak kendimizi rahatlatacağımızı düşünürüz. Ne kadar söylenirsek o kadar kendimizi rahatlatacağımız duygusu bize baskın gelir. Bununla da yetinmez, gün boyu karşılaştığımız herkese başımızdan geçeni anlatarak nasıl bir belaya bulaştığımızı, onlara da tasdik ettirir, bilinçaltımızdan onların da bizim bu kızgınlığımızı körüklemelerini talep ederiz. Dahası bu olayları bahane ederek agresif bir tutum takınır, hırsımızı başkalarından çıkarmaya çalışır, bunu bahane ederek çoktandır diş bilediğimiz kimselere sataşabilmenin yollarına bakarız. “Bak git başımdan, zaten canım sıkkın!”, “hırsımı bir de senden çıkarmayayım!”

Hayatı, kendi söylediğimiz ve yaptığımız şeylerle kendimize zehir ediyoruz. Dünyayı kendi fiillerimizle çekilmez bir mekana dönüştürüyoruz.
Kullandığımız her sözün psikolojimiz üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisi var.
Selamun aleyküm, kolay gelsin!, bereketli olsun!, Allah işinizi rast getirsin! ifadelerindeki güzellik, ferahlıkla. 

Allah senin belanı versin!, kahrolası!, lanet olası!, geber e mi? ifadelerindeki çirkinlik, darlık arasındaki farka bir bakın.
Bir babanın çocuğuna,haydi aslanım, sen bu işi yaparsın! demesiyle,senden bir cacık olmaz, tam bir kabiliyet düşmanısın. demesi arasındaki farkı bir düşünsenize.
Bir öğretmenin sınavdan zayıf not alan öğrencisine,moralini bozma, inşallah bir dahaki sınavdan iyi not alırsın, biraz daha gayret et! demesiyle,beni hiç şaşırtmadın, sen kim iyi not almak kim? demesi arasındaki farkı bir düşünün!
İyi sözler söylediğinizde ya da duyduğunuzda iç dünyanız ferahlıyor, yaşama sevinciniz artıyor, moral ve motivasyonunuz yükseliyor, yaptığınız işe daha iyi odaklanıyorsunuz. Buna karşılık kötü sözler söylediğinizde ya da duyduğunuzda içiniz daralıyor, yaşama sevinciniz gidiyor, moral dünyanız çöküyor, yaptığınız işe odaklanamıyorsunuz.
Sonuç şuraya geliyor:
İmtihan icabı karşılaştığımız bazı olumsuzlukları büyüterek hayatı kendimize zehir etmek yerine, bu gülün altında bu dikenin ne işi var? diye sormayı bırakmalı, bu dikenin üstünde bu gülü yaratan Allah’a hamdolsun! diyerek bardağın dolu tarafına bakmalıyız. 
Hem kendimizi olumlu bir şekilde motive etmeli, hem de etrafımıza pozitif enerji yaymalıyız.
Kim Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsa, ya hayır söylesin ya da sussun.
Yeni gün duamız, Allahım bizlere kötü günler geride kaldı her şey iyi olacak sevinci yaşat.

YORUM YAP


emekli

en güzel söz henüz söylenmeyendir onun müjdesş fecr suresinde veriilmiş.rabbin razı olduğu kulum gir cennetime...hay hay rabbim seve seve ;;)

Sıradaki Konular

  • KaR SözLeRi KaR SözLeRi Bu kış günlerinde lapa lapa yağar kar taneleriyle ilgili bir yazı paylaşmak güzel olur diye düşündüm. Dünyanın yuvarlak olması sebebiyle güneş ay ve dünyanın hareket halleri dolayısı ile  dünyadan her yerı kış yaşayamıyor.
  • Bedava ilahi indir cep telefona Bedava ilahi indir cep telefona android telefona ilahi indir - Ayfon telefona ilahi mp3 - iPhone telefona ilahiler yukle - telefon ilahileri dinle bedava kesintisiz ilahi dinle mp3 indir download sözleri ücretsiz yeni çikan en güzel ilahiler ve sözleri burda
  • ilahiler ben allaha aşık oldum ilahiler ben allaha aşık oldum ilahiler ben allaha aşık oldum dinle bedava indir Garip Bekir Ben Allaha Aşık Oldum ilahisi dinle ilahi sözlerini oku en güzel garip bekir ilahileri ilahilerinin sözleri bizim sitemizde
  • baba icin ölüm yildönümü sözleri baba icin ölüm yildönümü sözleri baba icin ölüm yildönümü sözleri Bugün babamın ölüm yıldönümü Ölüm Yıldönümü duaları Babaya Babamın ölüm Yıldönümü Tumblr Resimli Vefat Eden babamın Ölüm Yıldönümü için Mesajlar Babamın ölüm yıldönümü ne yapabilirim Babanın ölüm yıldönümü sözlük Babamın Ölüm Yıldönümü Mektubu Sensiz bir yıl daha geçti baba
  • RamaZan Ayı Ayet ve Hadisleri RamaZan Ayı Ayet ve Hadisleri RamaZan Ayı Ayet ve Hadisleri Her yıl Ramazan ayı oruç ayı olarak bilinir. Ramazan ayına geldiğimiz günlerde oruç ile ilgili gerek internette gerekse de hadis kitaplarında araştırma yapılmaktadır. Manevi güzelliklerle dolu olan Ramazan ayı müminler için bir rahmet ve mağfiret mevsimidir. Nefis muhasebesinin yapılacağı Ramazan ayında oruç ibadeti yerine getirilecek. Ramazan ve oruç ayetlerini bir araya getirdik Oruç ve ramazanla igili ayet ve hadisler.
  • ramazan bayramı kutlamak için güzel sözler ramazan bayramı kutlamak için güzel sözler ramazan bayramı kutlamak için güzel sözler Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.
  • Kova burç lu - NeDeSeM Kova burç lu - NeDeSeM Bunca Zaman burda her konu üzerinde yazı yazmayı denedim ve de paylaştım.. Amator bi yazı yazan olaraktan bana bu imkani tanıyan Patronum eFe ve ZehiR im sagolsunlar imkan tanıdılar.Bu imkanı değerlendirmek, bize nasip oldu.Benden tercübeli yazarlar ın yazılarını da okuyarak ve takip de kalarak geliştirmek, birlik ve beraberlik için de destek le ,KOva burçu olan NeDeSeM le,ilahilersozu.com da ilerlemekteyiz.. Elbetteki sizlerle, sizler olmadan bir adım dahı yol alamazdık..İyiki varsınız, iyiki takip tesiniz...
  • Aşure Günü Ne Zaman Aşure Günü Ne Zaman Aşure Günü Ne Zaman, Sözleri, Mesajları,Muharrem ayı Hicri yılbaşı olarakda bilinen İlk aya girmiş durumundayız. Muharrem ayının girişiyle Aşure gününün de gelmesi demek,Aşure günü için geri sayım başlamış durumda. Her yılın Muharrem ayı büyük bir merakla beklenen aşure günü için beklenen zaman oldukça yaklaştı.Hangi gün, bu günde neler oldu,ve islam dinin de önemi ve müslümanlar olarak neler yapmamız gerekiyor soruları gündem de aranmaya başlar. Bizlerde sizlere bu günün ne zaman, neler olmuş ve de neler yapmalıyız hatırlatma olarak ele aldık..Aşure Günü nün En Analamlı Mesajlarınıda unutmadık sevdiklerinizle sizde mutlu olmak isterseniz hemen sosyal medyadan paylaşabilirisiniz..
  • GüZeL sÖzLer ÖnCelik seÇmek GüZeL sÖzLer ÖnCelik seÇmek GüZeL sÖzLer ÖnCelik seÇmek,Güzel sözler bölümün de sizlere bu seferde, öncelikle kendimizden başlamalıyız . Hayat ta yani dünyada insan olarak her ne yaşıyorsak bizler için var her şey bizler için ne yaparsak her birey kendine yapar, iyi ise iyiliği, kötülük se kötü olarak hem kendine hemde karşı tarafa bir şeyler kalır. Neden iyi tarafdan olmasın,herne olursa kendinizi düşünün gelip geçici dünyada.. Selam ve Dua ile...
  • hayırlı sözler hayırlı sözler hayırlı sözler Mevlana hayırlısı Sözleri Hayırlı Sözler Kısa Hakkımızda hayırlısı Sözleri nasip, kısmet hayırlısı sözleri Herşeyin hayırlısı Allah ne verirse hayırlısını versin Rabbim herşeyin hayırlısını versin Sözleri Her şeyin hayırlısı Sözleri