LiDeR oLmaK naSıL oLur

LiDeR oLmaK naSıL oLur

Etiketler Güzel sözler.Damar sözler.Cuma mesajları.İslamisohbet.Dini konular.İlahidinle .ezgi dinle
Damar Sözler LiDeR oLmaK naSıL oLur
Kategori guzel-sozler
Bu İlahi Sozleri Sayfası 230 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Güzel Sözler

LiDeR oLmaK naSıL oLur Hakkında Detaylar

Konu olarak seçmiş olduğum liderlik. Her ortamda oluşan bir durum bu bir ailede,arkadaşlık ta,iş ortamın da hatta seyahet te insanlar arasında bir dayanışmadır. Devlet te de olur liderlik, büyükten en küçük birime hitap eden çalışarak elde edilen akıl ve güç uygulamasıdır.Lider olmak, liderlik yapmak oldukça zahmetli ve bir çok özelliği etkin kullanmayla ortaya çıkan bir beceridir.

 

Liderlik, tek başına değil insanlarla birlikte başarılı olma işidir.

Başarılı ve saygın bir lider olmak uzun soluklu ve zorlu bir sürecin ardından ulaşılabilecek bir konumdur. Bu zorlu süreçte ahlaki değerler, deneyim ve kişisel farkındalık başarının olmazsa olmazları olarak gösterilebilir. Dürüstlük ve  adalet e önem verir. Anlayışlı ve Toleransli olur.Ekip arkadaşlarına saygı duyan, şeffaf,sadık ve güvenen. Gerçekleşen kurumsal veya kişisel problemleri tüm yönleri ile ele alır, inceler ve çözüm üretmek üzere çalışır.
Bilgi toplama ve değerlendirme sürecini önemser, bu alanda da liderlik yaparlar. 
Liderlik altında bulunan kişilerin yaşadıkları zorluklar karşısında onlara rehberlik eder, organizasyon başarısının devamını sağlayabilmek için onları motive eder.
Başında bulundukları organizasyonun çıkarlarını da gözetmek durumunda olduğu için bazen çoğu kişi tarafından da memnuniyetsizlikle karşılanabilen hızlı, zor ve sert kararlar almak durumunda kalabilir. Gerçek lider, bu tip otorite ve netlik gerektiren karar alma konusunda hiç tereddüt etmez. Ayrıca, ne zaman tek taraflı davranması gerektiğini de çok iyi bilir.
Lider, insanlara yol açan ve sonra o yolu onlarla, omuz omuza yürüyen ve sonuç almasını bilen insandır. İlahilerSozu.com adresimizden girilen sohbet yerimizdede  lider ve liderler mecdut tur. Omuz omuza birlikte yolumuzdan ayrılmadan kardeşce bir olmak ve ZehiR gibi Çalışarak bir kademe de atlayıp lider olmak istersenizi gelin birlikte yaşayarak yüksel meye lider olmaya varmısınız.

İntikam yok; müsamaha var. 
Kusurları karıştırmak yok; hataları örtmek var.
Yüzsüzleştirmek yok; yüzleştirmek var.
Hatayı savundurtmak yok; hatayı ikrar ettirmek var.
Haset duygularını kabartma yok; kıymete kanaat ettirme var.
Başkasının elindekine göz dikme yok; elindekinin değerini bilme var.
Kınama yok; affetmek var.  
Menfaat yok; eşsiz bir merhamet var. 
Mahcubiyete düşürmek yok; muhabbeti arttırmak var.
Ayrılıkları gündem etme yok; birleştirecek vesileleri konuşmak var.
Kaç gönül kazandıysan, o kadar sevenin kalır.O sebepledir ki;
gösterdiğin nezaket kadar itibarın, yaptığın iyilikler kadar insanlığın vardır.
Sen gidersin, ben giderim, makam gider,mevki gider, ün gider; geriye hatırda bırakılan intiba kalır deyip NoKTa lamak da bize düşer,  Takip de kalmaya devam etmenizi ister, bir dahaki konumuzda buluşmak dileklerimle  hayatınızda her daim çalışıp hayallerinizin gerçek olmasını niaz ederim.
Selam ve Dua ile....

Sıradaki Konular

 • DamaR SözleR Afilli SözleR DamaR SözleR Afilli SözleR Etkileyici Damar Sözler,Sayfamızda en güzel damar sözler harıka afilli sözler bulabilirsiniz. Bu alanda duygularınızı ifade etmenizde yardımcı olabileceğini düşündüğümüz siz değerli ziyaretçilerimiz için özenle seçerek hazırlamış olduğumuz en güzel en yeni Damar sözler,Afilli Sözleri
 • Sadakat İçten Gelmeli Sadakat İçten Gelmeli Hayatımızda olmazsa olmaz bir ruh halidir Sadakat ,En hakikisini insan ilk kendinde hisseder. Kişi nin kendisinde varsa etrafına da yansıtır.Yansıması olduğundada,. Her Şey Güllük gülüstanlık olur . Atasözü de ne kadar da uydu.
 • Dua larda Buluşmak Dua larda Buluşmak Selamun Aleykum! Sayın saygı değer sayfa Dua Bahçeci takıpcilerimiz. Bizler elimizden geldiğince birlikte beraber olabilmemiz için her konuda paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz. Bu gün de dualarımızda kendimize ederken dualarımızı başkalarınıda giyabinda, yada yanımızda birbirlerimize duanın ne kadar önemli olmasını aldık ..Dua, Allah ile kul arasında kuvvetli bir bağdır. Allah katında bizim ehemmiyetimiz, değerimiz duamız sayesindedir. Duamız yoksa bir değerimiz de yoktur. Rabbimiz demiyormu Anın beni, anayım sizi..
 • Dua ile Cuma Vakti Sözleri Dua ile Cuma Vakti Sözleri Yeni bir gün yeni bir Cuma vakti.Bu mübarek Cuma vakti tüm İslam aleminin Dua larla birlik olma zamanı.Bizde ilahilersozu.com Ailesi olarak sizlere dua lı bir Cuma vakitleri dileriz Hayırlı Cumalar
 • Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Komik Espirili Günaydın Pazar Mesajları Sevdiklerinizin hafta sonları eğlenceli bir şekilde kutlamaya ne dersiniz? Sosyal medya ( Whatsapp, İnstagram, Fcaebook, Twitter, vs ) üzerinden de kolaylıkla kutlamanız için sizlere, en komik ve eğlenceli hafta sonu Pazar mesajları hazırladık.
 • CumA GeceSi SözleRi CumA GeceSi SözleRi Dua bahçesi derki Cumanın gelişi perşembeden belli olur..Bir perşembe akşamından sizlere selam olsun..Kişi dostunun dini üzeridir öyleyse her birimiz kiminle dostluk kuracağımıza dikkat edelim..ilahilersozu.com sayfamızda okunacak paylaşılacak sözler ve resimler bulunmakta. takıp te kalıp sizlerde sevdiklerinize mesajlar, ve yahut ta sohbet sitemize girip dostluklar kurabilirsiniz.
 • Gonul Sofrasi Rahmet Pinari Gonul Sofrasi Rahmet Pinari en güzel 2021 sözler Güller Kervanı , Gönülden Damlalar,EsraRengiz Sözler, Güller Sofrası,Gönül Sofrası ,Rahmet Pınarı Ile Ilgili Facebbok Aramalari Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Resimli Gönül Sofrası Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Indir Gönül Sofrası Dua Dostu Rahmet Pınarı Cuma Mesajları Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Videosu Gönül Sofrası Rahmet Pınarı Kandil Mesajları
 • AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri,Güzel sözlerde FARKlilik her zaman olan şeydir.. Zaman zaman her kesimin ilgisini çeker BURÇ lar,bizde günün konusu olarak aldık bu güzel sayfada .Malum bu Ay Aslan burçunda oldugumuzdan da sizlere Aslan Burçunun özlelliklerin bahsedegiz..Kendine güvenen,gururlu , kibirli, heybetli burç
 • RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri RaHatSız Etmeyİn Sözleri,Damar sözlerle giriş yapmak geldi içimden bu günde, anlayana tabiki..Insan bazen duygusallaşır bazen de duygular onu kontrol eder.Her şekilde karmakarışık ruh halimiz olur, İnsanız ne insanları anlayabiliyoruz nede kendimizi anlata biliyoruz
 • KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA KandiL Günleri İçin DUA sözleri,Öncelikle İslam aleminin kandilini kutlar Peygamber efendimiz Hz. Muhammed mustafa sallahu aleyhus selam ın hürmetine Rabbim bizlerin Dualarını kabut etmesini cani gönülden dilerim.Güzel bir dua demeti hazırladık içten sıçacık dua . bize verdiği isteme duygusu ile istiyoruz..şu mübarek gecede bir kere daha halimizi arz etmek istiyoruz.Halimiz sana ayan