Hafta sonu Özlü ve güzel sözler

Hafta sonu Özlü ve güzel sözler

Etiketler Hafta sonu ,Özlü ve güzel sözler
Damar Sözler Hafta sonu Özlü ve güzel sözler
Kategori guzel-sozler
Bu İlahi Sozleri Sayfası 29 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Güzel Sözler

Hafta sonu Özlü ve güzel sözler Hakkında Detaylar

Özellikle sosyal medyada en çok yapılan paylaşımlar arasında özlü sözler de yer almaktadır. Herkesin beğenisini toplayacak özlü sözler paylaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Güzel sözler özlü sözler ile de sevdiklerin yüzünde güzel bir tebessüm ve ya düşündürücü sözler oluşturabilirsiniz. Sevdikleriniz ya da yakın çevreniz ile güzel sözler,özlü sözler paylaşmak istiyor ve duygularınıza tercüman olacak sözler arıyorsanız doğru yerdesiniz.

 

Sana kendimi anlatmak istesem seni tenha da bulamam. Seni tenhada bulsam ben kendimi bulamam.

Denizle tuz gibi karıştı aklım
Bir sana tutkunum, bir sana düşman.
Kalbim avucunda yok gizli saklım,
Bir sana tutkunum, bir sana düşman.

Dalgalara yenik düştük küreğim,
Yelkenler perişan yerde direğim
Gel gitlere boyun eğdi yüreğim
Bir sana tutkunum, bir sana düşman.

Bir sevdazedeyim köhne kayıkta
Gönül anaforda can kayalıkta.
Temmuz güneşisin sen aralıkta
Bir sana tutkunum, bir sana düşman.

Saç diplerimden tırnak uçlarıma kadar kırgınım sana.

Öyle insanlar vardır ki, binlerce kelime konuşsanız bile sizi anlamazlar.
Ve öyle dostlar vardır ki, tek kelime konuşmasanız bile anlarlar..

İplerdeki düğümler bir şekilde çözülür, asıl mesele bağazdakiler.

 Bir ara insanları anladığımı sandım. Sonra sandığımı anladım.

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık sevdada boğulur…

Aynı şehirde sen varsın, ben varım, biz yokuz. Ne acı dimi.

Sen şimdi beraber yürüdüğümüz o kadar yolu, tek başına geri dön mü diyorsun?

Sen hayata at gözlükleriyle bakmaya devam edersen, birilerinin çüş demesi zoruna gitmesin.

"Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer, oturup saymazdım eski yanlışlarımı. Kusursuz olmaya çalışmaz, rahat bırakırdım yüreğimi. 
Neşeli olurdum, geçmişte olmadığım kadar ve elbette çok daha coşkulu olurdu sevdalarım, içine de yeterince ciddiyet katardım."

"Sanki ellerindeymiş gibi mutluluğun ve hüzün dolu belirsiz bir yarının anahtarları. Hem sevmiyorum, hem de sevmiyorum seni. 
Sevgimin iki canı var seni sevmeye. Bu yüzden sevmezken seviyorum seni ve bu yüzden severken seviyorum seni."

Sen hep gülümse ki yüreğinin güzelliği gülüşlerinde canlansın

Görmek istediklerinizi gözlerinizi kapatarak engelleyebilirsiniz ama hissetmek 
istemediklerinizi kalbinizi kapatarak engelleyemezsiniz..

İyi şeyler inandığında, daha iyi şeyler sabrettiğinde ve en iyi şeyler ise hiç vazgeçmediğinde gelir.

Yorgun olduğumuzda, uzun zaman önce fethettiğimiz fikirlere saldırıyoruz.

İyi kararlar tercübeden kaynaklanır. Tercübeler ise kötü kararlardan.

O kadar güzel gülüyordu ki, sevmesem ziyan olacaktı.

Kocaman gülümsüyorum dünyaya, arkasında sen varsın gülücüklerimin. Varsın diye cümlelerim aşk dolu, 
varsın diye günaydınlarım şenlikli ve varsın diye düşüncelerim gökkuşağı barındırıyor.

Ben seni susayacak kadar, ben sana susayacak kadar, ben seni beni susturacak kadar sevdim

Hayattaki en büyük zafer benim için hiçbir zaman düşmemekte değil, her düştüğünde ayağa kalkmakta yatar.

Kağıda dokunan kalem, kibritten daha çok yangın çıkarır.  

Gönül ne tarafı işaret ederse, beş duyu da eteklerini toplayıp o tarafa gider.

‘’Var mı Allah’tan yukarı, kabirden aşağı? Toparlan ruhum gidiyoruz sen yukarı, ben aşağı.’’

Ey Gönlümün sol yarısı, Aklıma koydum seni, aklım almadı. Yüreğime bıraktım, sana doymadı. (Mevlana)

Yıllardır kendimi, güya tanırdım; sanık ben, yargıç ben, hep aklanırdım. Şeytanı, en büyük düşman sanırdım; ondan da beteri Nefsimmiş meğer.

‘’Bir insanın yaşayıp yaşamadığını anlamak istersen, nabzına değil onuruna bak, duruyorsa yaşıyordur.’’

Göz izi, gönül izi, parmak izi..
Gösteren bunlardır kimliğimizi...

Samimiyet;
karşılıklı gülüşmek değildir.
Kendi gönlünden, karşıdakinin gönlüne,
yürekçe konuşabilmektir..
Sözünüz yüreğinizden gelmiyorsa asla konuşmayın...

İnsan saramadığı yarayı saklarmış. 
Bazen bir gülüşün içine gizler, 
Bazen derin bir sessizliğe saklarmış.

Eskiden Haklı olduğumu karşımdaki anlayana kadar anlatırdım,
Şimdi kendim anladığım an susuyorum.

Aslında insanların, gerçek yüzleri her zman ortadadır.
Sadece bakmakta ve anlamakta geç kalırsın.

YORUM YAP


Sıradaki Konular

  • bugünde böyle olsun sözleri bugünde böyle olsun sözleri Bugün ile İlgili Sözler, Bugün Sözleri, Bugün Hakkında Sözler, En Güzel Bugün Sözleri, Bugün Sözleri Facebook, Kısa Bugün Sözleri, Bugün Üzerine En Güzel Sözler, Bugün ile İlgili Sözler Yeni,Bugün de böyle olsun dedim resimli, damar Sözler,ask Sözleri,Anlamli Sözler, güzel Sözler,hüzünlü sözler , komik sözler ,günaydin mesajlari, facebook sözleri
  • Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım,ramazan ayina girerken Mükemmel bir eser muhteşem ikili sesinize yorumunuza sağlık hayırlı olsun Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım ilahisi dinle supriz olarak geldi Hayırlı olsun Rabbım mahcup etmesin sesinize yüreğinize sağlık c emek var olsun gonlu güle sevdalı yüreklerin güzel bir çalışması olmuş,Murat Belet Bayram Büyükoruç - Yanarım ilahisi ve sözlerini sitemizde bulabılırsınız
  • En güzel mezar tasi sozleri En güzel mezar tasi sozleri ilahilersozu.com Sitemizde Bugüne kadar hiç Bir yerde bulamayacağiniz,ağLatan Mezar taŞi ,acıklı mezar taşı yazıları,mezar taşına yazılan anlamlı sözler,mezar taşı yazıları baba,islami mezar taşı yazıları,komik mezar taşı yazıları,ilginç mezar taşı yazılarıni Okuyabılır ve istediğiniz arkadaşlariniza dostlariniza whatsap face twiter istegram üzerinen paylaşabilirsiniz
  • Kapı Açmak,Kapı sözleri Kapı Açmak,Kapı sözleri Kapı Açmak,Kapı sözleri,Bu günki konumuzda içimden geldiği gibi hazırlanmıs dır. Hani insan bazen durgunlaşırır, düşünür kendince ben nerdeyim ne yapıyorum ,kiminleyim neye harcanıyorum, neye harcıyorum vakitlerimi..Hangi Kapılar açılıyor,hangi sini açıyorsun..Her şeye ragmen hayat ımızda yaşanması gerekenler bir bir yaşanır. vakti saati geldikçe.Yaşanmalıda..
  • Yeni Bir Hafta ya Günaydın Yeni Bir Hafta ya Günaydın Yeni bir haftaya başladık bu Sonbahar günlerinde, güzel liklerin sizlerle olmasını ilahilerSozu.com ailesi olarak canı gönülden temenni ediyoruz..Kış kapıda soğuk ,karli, rüzgar li tirtir titriyeceğimiz günler de uzak değil.Ve ömrümüz olduğuncada yeni yeni mevsimleri görmek kismet olur inşaAllah..İyi haftalar , mutlu haftalar....
  • AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri AsLan Burçu özLeLikLeri,Güzel sözlerde FARKlilik her zaman olan şeydir.. Zaman zaman her kesimin ilgisini çeker BURÇ lar,bizde günün konusu olarak aldık bu güzel sayfada .Malum bu Ay Aslan burçunda oldugumuzdan da sizlere Aslan Burçunun özlelliklerin bahsedegiz..Kendine güvenen,gururlu , kibirli, heybetli burç
  • Sağlık lı İYİ Akşamlar sözleri Sağlık lı İYİ Akşamlar sözleri Sağlık lı İYİ Akşamlar sözleri,Sizlere Sağlık lı ,sihhatli, ilk önce kendinize ve sonra etrafinıza neşe mutluluk ve SEVGİ dolu İyi Akşamlar dileklerinde bulunmak isterim.. Sağlık ile ilgili olan her konu insanı derinden yaralar bundan eminim. Ufacık bir gripte, yada üşütme de yaşadığınız sağlık sorunlarını düşünecek olursanız o anda sanki dünyanız kararıyor.Sağlığımız varlığımızın temeli. Hayata ilişkin her şey onunla başlayıp onunla bitiyor. O yoksa, azsa, sorunluysa hiçbir şeyin tadı tuzu kalmıyor.Sağlığın yoksa , sevdiklerin yanında yoksa paranın, malın mülkün ne kıymeti var. Düşünüp diyebilirsiniz para olmadan da olmuyor bunlar yine mutsuz olunuyor diye ama azı karar çoğu zarar demişler. Fazlasında gözün olmazsa her zaman mutlu,huzurlu,sağlıklı yaşarsın. Sağlığınızı, sevdiklerinizi kaybetmeyin.
  • Afilli,Komik espirili Sözler Afilli,Komik espirili Sözler Sıkıcı Ortamlari Neşeli hale getirmek için Espirili Komik Ve Afilli Sözler Sayfamızdan Faydalanabilir, Tüm sevdiklerinize Espirili,Komik Mesajlar,Afilli mesajlar kategorimizde Sevdiklerinize Beğendiğiniz Kısa Sözler Mesaj olarak atabilir, Gönderebilirsiniz. veya Sosyal medya hesaplarınızdan Paylaşabilirsiniz.
  • ALINDAN ÖPMEK VE EPİFİZ BEZİ ALINDAN ÖPMEK VE EPİFİZ BEZİ ALINDAN ÖPMEK VE EPİFİZ BEZİ,Alından öpmek normalde bir sevgi gösterisidir. Hoşa giden davranışlar ve bizi etkileyen sözlere karşılık olarak da alnından öpmek deyimini kullanırız. İnsana karşı yapılacak bir harekettir ve güven verir.Onun kaderine kefil hayatına ortak olmaktır. Tabiki birde düğünlerde damat ın gelinin duak ını açtık tan sonraki alın öpmesi.. Genelek olarak yurdumun her yerinde görülür..
  • HayatTa Şaşkınlık Sözleri HayatTa Şaşkınlık Sözleri HayatTa Şaşkınlık Sözleri,Şaşkın,şaşkınlık sözleri hazır ettik bu günde . bakalım ne kadar kendimizi içinde buluruz. illakı bizlerde şaşırır, bazen de şaşırtırız .Herkes her duyguyu mutlaka yaşar fakat hepsinin dışa yansıttığı tarzı aynı olmayabilir. Herkes bir diğeri için yabancıdır. Bazen başkalarını tanıdığımızı sanırız, özellikle de yakın olduklarımızı. Ama onları gerçekten tanıyorsak, neden yaptığı saçmalıklar karşısında sık sık şaşırıyoruz.Yada yaptığı , bazen mutlu, bazen üzgün, karışık veya şaşkınlık içeren duygular hep insanın içinde olan ve her insanda farklı şekilde yansıyan duygulardır